Anasayfa İslam Hakkında Sorular ve Cevaplar Kavramlar VELİLERİN DİLİNDEN M... HAKİKATLER İletişim Language
Hacet Namazı Nedir?
Anasayfa » Hacet Namazı Nedir? ---

Hacet: Dilek ve İstek Demektir. Hacet Namazı ise Gece Namazla Alemleri yaratan Yüce Rabbimizden Dileklerimiz ve isteklerimizi bildirmek için kıldığımız kısacası Allah'tan acil isteklerimizin yerine gelmesi için kıldığımız bir namazdır. Hacet namazı ile hem dünya isteklerimizin gerçekleşmesi için (sınav, evlilik, araba, ev, iş, evlat, sağlık v.b) Perşembeyi cumaya bağlayan gecelerde veya kandillerde arzu edilirse hergün kılınabilecek bir namazdır.

Hacet Namazı ile asıl istenmesi gereken hayati mesele ise bizim için tayin edilen veli resüle (mürşide), ulaşmak ve kim olduğunu bulmak için Alemlerin Rabbi Allah'a müraacat ettiğimiz bir vesiledir. 

Hacet Namazı ile içinde bulunduğumuz Ahir zaman devresinde gönderilmiş olan Mehdi a.s Kimliğini öğrenmemiz içinde kılınması gereken bir namazdır. Doğuruları ancak Allah'tan öğreneceğimizi asla unutmamamız gerektiğini idrak edersek ve bu sebeple Allah'a sorabilmemizin yegane formülü ise Hacet Namazı ile müraacat etmemizdir. 

Hacet Namazı kılmadan önce mutlaka "Bize Emanet olarak verilen ve Allah'a ait olan Ruhu, Dünya Hayatını Yaşarken Allah'a ulaştırmayı dilememiz gerekmektedir". 

Hacet bir dilektir ve istektir,  Biz insanlar eğer Bize emanet edilen Ruhu Allah'a ulaştırmayı dilersek ve bunun akabinde de Hacet Namazı ile bizim için Tayin edilen mürşidi Allah'tan dilersek, Allah'ın bize mürşidi göstermemesi için hiçbir sebep yoktur. Mutlaka Hacet Namazı ile Hem Devrin İmamı Mehdi a.s'da bulmuş oluruz. 

Unutmayalım ki; Hacet Namazında Niyet çok önemlidir. Eğer Allah'a ulaşmayı dilediysek ve Mürşidimizi soruyorsak, Allah bize mutlaka Mürşidimizi gösterir. Ama Niyetimiz hem Allah'a ulaşmayı dilemek ve aynı  zamanda da Ahir zamanda gelecek olan Mehdi a.s bulmak ise Allah gene bizim kalbimizdeki niyete göre mutlaka gösterecektir.

"Niyet Amelden Üstündür".

 Niyetimiz; Ruhumuzu dünya hayatını yaşarken Allah'a ulaştırmayı dilemek olsun.

Anasayfa » Hacet Namazı Nedir?

 
Araçlar
       
facebook  googleplus  Twitter  Delicious  Digg this